Přinášíme vám workshop, který vám prožitkovou formou umožní nahlédnout do tajů muzikoterapie u pěti českých muzikoterapeutů. Dozvíte se vše podstatné o jejich metodách i o aplikaci v praxi. Workshop je vhodný pro pedagogy, hudebníky, psychology, studenty humanitních oborů, ale též pro běžné zájemce. Absolvent workshopu obdrží na konci certifikát o absolvování. Těšíme se na vás!

Místo konání: IC Zahrada, Praha 3

Podrobné informace budou zveřejňovány průběžně. Předběžný zájem můžete zasílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výroční zprávu CZMTA za rok 2016 najdete ve formátu pdf zde.

  

Muzikoterapeutické sympozium s tématem muzikoterapie v neurorehabilitaci uspořádané pro studenty a učitele 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Kde: Oddělení rehabilitační medicíny 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Albertov 7, Praha 2, knihovna

Kdo: Dr. Markéta Gerlichová, PhD.

Kdy: 15. 11. 2017, 13:00 až 15:00

 

Podzimní zastavení s muzikoterapií - Evropský den muzikoterapie

Kde: Terapeutické centrum U sebe, Brandýská 133/33, Praha 8

Kdo: Mgr. Zuzana Ouředníčková

Kdy: 15. 11. 2017, 18:00 až 20:00

 

MUZIKOTERAPIE a co to je?

Celodenní akce k Evropskému dni muzikoterapie na Zámeckém návrší v Litomyšli

Kde: Litomyšl, Zámecké návrší
Kdo: Alžběta a Pavel Jasanští - Zeměznění, Jana Klusoňová - Studio Voice, žáci, učitelé, klienti, asistenti, zaměstnanci SZŠ Litomyšl, SZŠ Vysoké Mýto a Denního stacionáře Ruky pro život o. p. s. v Litomyšli, veřejnost
Kdy: 15. 11. 2017, 8:15 - 18:00
8.15-9.15 Sloupový sál, Veřejné prožitkové setkání s muzikoterapií (SZŠ Litomyšl, Jasanští, Klusoňová)
9.30-10.00 Piaristický chrám, Muzikohrátky v chrámu (DS Ruky pro život OPS, Jasanští, Klusoňová)
10.30-11.30 Jízdárna, Veřejné prožitkové setkání s muzikoterapií (SZŠ Vysoké Mýto, Jasanští, Klusoňová)
16.00-18.00 Kočárovna, Beseda o muzikoterapii a prožitkový workshop Využití hry na tělo a jednoduché perkuse v pedagogickém procesu (Jasanští)

 

„Vydechni s hudbou“ Hlasově instrumentální workshop pro učitele (uvolnění hlasivek a hlasu, prevence stresu)

Kde:  Základní škola sv. Voršily, Praha, Ostrovní 9

Kdo: Bc. Ondřej Tichý

Kdy:  15. 11. 2017, 14:30 až 16:30

 

Evropský den muzikoterapie v Centru sociálních služeb Tloskov

Kde: Centrum sociálních služeb Tloskov, Neveklov 1

Kdy: 18. až 19. 11. 2017, 9:00 až 17:00

V sobotu 18. 11. 2017 od 9:30 do 15:00 budete mít možnost zdarma navštívit muzikoterapeutické workshopy, semináře a koncerty v CSS Tloskov.

Workshop povedou:

Wolfgang Mastnak (Německo, Čína) - Sound Work

Teresa Tièschky (Německo) - terapie zpěvem

Ivo Sedláček - speciální relaxační koncert

Matěj Lipský a Jiří Pazour - vývojová muzikoterapie

Petr Šušor - bubenický workshop

Dále budete moci navštívit muzikoterapie, které povedou zaměstnanci CSS Tloskov podle modelu Tomáše Procházky.

V neděli 19. 11. 2017 vás zveme na koncert japonské flétnistky Momo Yasukawa (http://www.mocca-web.net). Koncert je rovněž zdarma a uskuteční se od 16:00 hod. v klubu na zámku Tloskov.

Pro další informace využijte email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Křest nové knihy o muzikoterapii: „Hudba léčí. Základy muzikoterapie pro každého“ autorky Markéty Gerlichové

Kde: Klinika rehabilitačního lékařství VFN, Albertov 7, Praha 2

Kdo: PhDr. Markéta Gerlichová, PhD.

Kdy: 24. 11. 2017, 16:30

Vzhledem k informacím, které jsou k dispozici na webových stránkách MAUT, zveřejňuje Rada CZMTA toto stanovisko:

Soud první instance zamítl žalobu MAUT a Akademie Alternativa s.r.o., žalobci se odvolali a před dalším jednáním žalobu stáhli. Na základě rozhodnutí soudu byly MAUTem a Akademií Alternativa uhrazeny soudní a další výlohy..

V případě zájmu o více informací kontaktuje CZMTA na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Valná hromada CZMTA se uskutečnila 24. 11. 2017 v Praze.

Zápis je k dispozici v dokumentech pro členy.

3. Muzikoterapeutické sympózium pro členy CZMTA bylo o sdílení

Sdílení a partnerský přístup v muzikoterapii. Třetí muzikoterapeutické sympózium pro členy CZMTA s tímto názvem spojilo o víkendu 19.-21. května 2017 dvacítku muzikoterapeutů v horské chatě Zákoutí v Harrachově.

“Bylo mezi námi i pár nových členů asociace. I když nám zpočátku přišlo škoda, že nás nepřijelo více, výhodou tohoto počtu zase bylo, že se kromě čejenské konference mohli všichni dohromady účastnit všech workshopů, což dobře korespondovalo s tématem sdílení,” vyjádřila svůj názor jedna z aktivních účastnic, Zuzana Ouředníčková. Ta na setkání představila svou metodiku práce s rezonanční kolébkou.

S různými formami muzikoterapie v Psychiatrické léčebně v Dobřanech přítomné prostřednictvím kazuistik seznámila Jana Fojtíčková. Zmínila se i o vlivu muzikoterapie na konkrétní klienty.

Obrovský obdiv sklidil Tomáš Dufek, dlouholetý výrobce netradičních hudebních nástrojů. Účastníky sympózia poutavým vyprávěním a ukázkami seznámil s detaily výroby. Přivezl s sebou také spoustu zajímavých nástrojů ze své dílny, včetně rezonanční kolébky, kterou dokonce v Česku vyrobil jako první.

Ranní meditací provedl zájemce každé ráno Petr Broniš. “V rámci jeho workshopu jsme načerpali energii v přírodě skrze hru na koncovky,” popsala za všechny Zuzana Ouředníčková.

Svůj pohled na téma muzikoterapie v Základní škole pro žáky s kombinovanými vadami představila Dana Zouharová.

Závěr sympozia patřil Noemi Komrskové. Ta se podělila o svůj profesní životní příběh a o své zkušenosti, zážitky a výzkum, který prováděla za hlubokého socialismu při svém působení u dětí v Hamzově léčebně Luže-Košumberk. “Noemi patří veliký dík za podporu, ochotu odpovídat na naše otázky, nadhled a laskavost, s kterou se o své zkušenosti dělí,” připomněla Zuzana Ouředníčková.

Díky samozřejmě patří i všem ostatním aktivním i pasivním účastníkům sympozia a těm, kdo jeho uskutečnění podpořili. A jelikož už na místě se ozývala spousta zajímavých námětů ohledně příštího ročníku, už teď se na něj můžeme všichni těšit!

Zveřejňujeme termíny skupinové supervize v roce 2017. Bližší informace k jednotlivým supervizním víkendům najdete níže.

Skupinová supervize je určená pro všechny, kteří mají chuť a potřebu reflektovat vlastní muzikoterapeutickou práci. Víkendová setkání jsou koncipována tak, aby zajistila pro každého 60 - 70 minut přímé supervize pro každého účastníka. 

Termíny supervizních seminářů:

 

16. listopadu se konala se konference „Muzikoterapie ve zdravotnictví – výzkum a praxe 2016“

Již podruhé se v prostorách PNB – konkrétně Divadla za plotem - uskutečnila muzikoterapeutická konference u příležitosti Evropského dne muzikoterapie. Ta letošní s názvem „Muzikoterapie ve zdravotnictví – výzkum a praxe 2016“ se konala 16. listopadu 2016. Akce proběhla s podporou náměstka MZČR MUDr. Toma Philippa, pořadatelem byla Muzikoterapeutická asociace České republiky CZMTA.

Evropský den muzikoterapie je spojen s datem 15. listopadu – protože 15. 11. 1991 (tedy již před 25 lety) byla Evropská konfederace muzikoterapie (EMTC) založena. Cílem akcí, které jsou v celé Evropě k tomuto dni organizovány, je rozšiřovat a sdílet vědecké, odborné i praktické informace oboru muzikoterapie mezi laickou i odbornou veřejností. Je velice příjemné konstatovat, že i v České republice existuje řada odborníků, kteří mohou své znalosti prezentovat na podobných setkáních, jako jsou tyto konference.

Mezi přednášejícími jsme přivítali řadu významných odborníku oboru – dva příspěvky přednesli také lékaři PNB, konkrétně MUDr. et PhDr Ivo Hanel (Výběr z metaanalýz, zaměřený na nové výzkumy v muzikoterapii) a prim. MUDr. Karel Nešpor (Prvky muzikoterapie v léčbě osob závislých na alkoholu). Celý program je k dispozici na stránkách asociace – http://czmta.cz/images/Program_MT_konference_2016.pdf.

Účastníci konference jak v jejím průběhu, tak i následně velice pozitivně hodnotili zvolená témata, vysokou kvalitu příspěvků, inspirativní prostředí a velmi příjemnou atmosféru. Vítané uvolnění přinesl také rytmicko-melodický workshop slovenské skupiny Rytmika (Mgr. Tono Gúth a kolektiv), konaný v průběhu programu.

Chtěli bychom tedy znovu poděkovat přednášejícím, vedení Psychiatrické nemocnice Bohnice i všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh tohoto setkání za velmi přátelský i profesionální přístup, který jednoznačně přispěl k úspěchu této konference.

Za organizační tým děkuje PhDr. Markéta Gerlichová, Ph.D.

View the embedded image gallery online at:
http://czmta.cz/aktuality#sigProId93a771296b

 

Ohlédnutí za III. ročníkem mezinárodní konference Space for Art Therapies, které spoluorganizovala naše asociace CZMTA s asociacemi ČAA, TANTER a ADCR

Kytary.czVšichni členové Muzikoterapeutické Asociace mají nárok na 10% pro nákup hudebních nástrojů na Kytary.cz.

U větších nákupů lze zažádat i o další množstevní slevu.

Slevu lze uplatnit tak, že se u prodejce Kytary.cz registrujete: http://kytary.cz/User/Registration/.

Pak stačí napsat žádost na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ve znění "Žádám o slevu na nákup hudebních nástrojů na základě členství v Muzikoterapeutické Asociaci. Můj účet je přiřazen k mailové adrese….“.

Zákaznická podpora vaše členství prověří a slevu vám zajistí.

Zápis ze zasedání rady 6.11.2017 naleznete v sekci Dokumenty pro členy CZMTA. Další zasedání proběhne 11.12.2017.

 

Česká arteterapeutická asociace vyprodává starší čísla časopisu Arteterapie.

Pokud zakoupíte nejméně 20 čísel časopisů, získáte je se slevou 50%, k uvedené částce je třeba připočíst balné a poštovné.
Nabídka platí do vyprodání zbylých čísel.
Sleva se nevztahuje na časopisy vydané v roce 2016.

Informace o obsahu jednotlivých časopisů naleznete na stránkách ČAA.

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosíme všechny členy o uhrazení členského příspěvku na rok 2018.

Výše poplatku: 600,- Kč nebo 25 EUR.

Číslo účtu pro platby v Kč: 2101201695/2010

Číslo účtu pro platby v EUR: 2701344120/2010

IBAN: CZ5120100000002701344120
BIC: FIOBCZPPXXX

Fio banka, a.s.

V Celnici 1028/10
117 21 Praha 1


Variabilní symbol: 2018666

Do poznámky napište své jméno.

Děkujeme.

 

Pokud máte zájem o zařazení do registru členů a zveřejnění na webových stránkách CZMTA, zašlete nám prosím emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. formulář (Dotazník a souhlas se zpracováním osobních údajů), který naleznete zde.